LOADING....!!!!!
Logo KSE
více
Informace o provozu firmy
Více zavřít

AIRBAG 2018

Konference a výstava výrobců zádržných bezpečnostních systémů pro automobilový průmysl.  

Ve dnech 26. - 28. listopadu se v německém Mannheimu uskutečnila tradiční konference AIRBAG 2018, která je spojená s výstavou výrobců zádržných bezpečnostních systémů pro automobilový průmysl. 

Původní myšlenkou bylo pojmout naši účast na výstavě z pohledu propagace nového názvu firmy, přičemž expozice měla být koncipována jako globální prezentace celé skupiny bezpečnostních systémů Nippon Kayaku. Bohužel změna priorit v důsledku několika nepředvídatelných skutečností znemožnila realizovat přípravy v nezbytném rozsahu a vedení v Japonsku tak dospělo k rozhodnutí výstavy se aktivně neúčastnit. Na konferenci bylo vysláno pouze několik zástupců naší firmy v roli návštěvníků. 

 A co bylo k vidění? 

Ve stánku firmy Autoliv byla vystavena plejáda odpojovačů baterií, do kterých dodáváme naše skleněné squiby (GTMS), dále nová generace kompaktních inflátorů a nové aplikace pro airbagy. 

ZF zase prezentovalo „vnější“ airbagy jako ochranu posádky malých vozů proti bočnímu nárazu, tzv. „far side impact“. Jedná se o boční airbag řidiče, který se aktivuje v případě bočního nárazu ze strany spolujezdce. Obdobně bude řešen boční airbag spolujezdce, tedy pokud do vozu narazí jiné vozidlo z řidičovy strany. ZF i ostatní výrobci modulů předpokládají, že tento typ airbagů by měl být v blízké budoucnosti součástí standardní výbavy všech automobilů v Evropě. Dále se předpokládá, že ani Japonsko, Amerika, Čína a další země nezůstanou pozadu. 

Firma Joyson Safety Systems (nástupce KSS a nechvalně známé Takaty) vystavovala široké portfolio přitahovačů bezpečnostních pásů, airbagů a aktuátorů. 

Ze všeobecných trendů bylo zřejmé, že celý automobilový průmysl se velmi intenzivně zaměřuje na autonomní řízení automobilů (řízení bez řidiče) a na pozici pasažérů ve voze. Všichni chápou, že v budoucnu auta nebudou potřebovat řidiče a pasažéři nebudou vždy sedět čelem ke směru jízdy, ale naopak třeba zády nebo bokem ke směru jízdy. Tato filozofie mnohonásobně zvyšuje požadavky na detekci momentální pozice jednotlivých pasažérů a následně na vhodnou aktivaci zádržných systémů v případě nehody. 

Jednoznačným závěrem je, že se za dva roky opět uskuteční AIRBAG 2020 a my u toho budeme s vlastním stánkem.

Další příspěvky

07. 01. 2020

Prezident Kayaku přeje zaměsnancům do nového roku

Číst více
24. 10. 2019

I v naší firmě pracují Dobří andělé!  

Číst více
18. 12. 2019

Zaměstnanci Kayaku se zapojili do finanční sbírky pro děti z Dětského domova ve Valašském Meziříčí.

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
02. 07. 2020

Rekapitulace dopadů COVID-19 na naši firmu

Číst více