LOADING....!!!!!

AIRBAG 2018

Konference a výstava výrobců zádržných bezpečnostních systémů pro automobilový průmysl.  

Ve dnech 26. - 28. listopadu se v německém Mannheimu uskutečnila tradiční konference AIRBAG 2018, která je spojená s výstavou výrobců zádržných bezpečnostních systémů pro automobilový průmysl. 

Původní myšlenkou bylo pojmout naši účast na výstavě z pohledu propagace nového názvu firmy, přičemž expozice měla být koncipována jako globální prezentace celé skupiny bezpečnostních systémů Nippon Kayaku. Bohužel změna priorit v důsledku několika nepředvídatelných skutečností znemožnila realizovat přípravy v nezbytném rozsahu a vedení v Japonsku tak dospělo k rozhodnutí výstavy se aktivně neúčastnit. Na konferenci bylo vysláno pouze několik zástupců naší firmy v roli návštěvníků. 

 A co bylo k vidění? 

Ve stánku firmy Autoliv byla vystavena plejáda odpojovačů baterií, do kterých dodáváme naše skleněné squiby (GTMS), dále nová generace kompaktních inflátorů a nové aplikace pro airbagy. 

ZF zase prezentovalo „vnější“ airbagy jako ochranu posádky malých vozů proti bočnímu nárazu, tzv. „far side impact“. Jedná se o boční airbag řidiče, který se aktivuje v případě bočního nárazu ze strany spolujezdce. Obdobně bude řešen boční airbag spolujezdce, tedy pokud do vozu narazí jiné vozidlo z řidičovy strany. ZF i ostatní výrobci modulů předpokládají, že tento typ airbagů by měl být v blízké budoucnosti součástí standardní výbavy všech automobilů v Evropě. Dále se předpokládá, že ani Japonsko, Amerika, Čína a další země nezůstanou pozadu. 

Firma Joyson Safety Systems (nástupce KSS a nechvalně známé Takaty) vystavovala široké portfolio přitahovačů bezpečnostních pásů, airbagů a aktuátorů. 

Ze všeobecných trendů bylo zřejmé, že celý automobilový průmysl se velmi intenzivně zaměřuje na autonomní řízení automobilů (řízení bez řidiče) a na pozici pasažérů ve voze. Všichni chápou, že v budoucnu auta nebudou potřebovat řidiče a pasažéři nebudou vždy sedět čelem ke směru jízdy, ale naopak třeba zády nebo bokem ke směru jízdy. Tato filozofie mnohonásobně zvyšuje požadavky na detekci momentální pozice jednotlivých pasažérů a následně na vhodnou aktivaci zádržných systémů v případě nehody. 

Jednoznačným závěrem je, že se za dva roky opět uskuteční AIRBAG 2020 a my u toho budeme s vlastním stánkem.

Další příspěvky

31. 05. 2018

1.6.2018 došlo ke změně názvu INDET SAFETY SYSTEMS a.s. na Kayaku Safety Systems Europe a.s. (zkr. KSE).

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
30. 04. 2020

Do květnové výzvy Do práce na kole se přihlásilo 22 zaměstnanců Kayaku.

Číst více
05. 12. 2018

1000 registrovaných zlepšovacích návrhů  

Číst více
07. 01. 2020

Prezident Kayaku přeje zaměsnancům do nového roku

Číst více