LOADING....!!!!!

Den pro růžovou stužku - 8. ročník

Přidejte se! Vyrazte v pátek 14. 10. 2022 v růžové!

Karcinom prsu je v dnešní době často diskutovaným tématem. A přesto, nebo možná právě proto, se najde spousta žen, které mají strach se jím zabývat a pravidelně své tělo kontrolovat, snad z obav z pozitivního nálezu. To je ale velmi riskantní přístup. 

Cílem kampaně Den pro růžovou stužku je zdůraznit význam zdravého životního stylu, pravidelných kontrol u lékaře (gynekologické prohlídky, vyšetření mamografem) a především pravidelných každoměsíčních samovyšetření prsou, která lze provádět v domácím prostředí a zvládne je každá žena.

Aby byla tato vyšetření účinná, je potřeba je provádět správně. Proto členky ZO ONKO-DUHA Vsetín spolu se studentkami Střední zdravotnické školy ve Vsetíně nabízí 14. října 2022 v dopoledních hodinách na Dolním náměstí ve Vsetíně a v 1. patře polikliniky Vsetínské nemocnice ukázky samovyšetření prsou na maketě. Spolu s výkladem budou rozdávat drobný dárek a letáček s podrobným návodem, jak správně samovyšetření prsou provádět. 

Na poliklinice budou dále veřejnosti k dispozici zástupkyně Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, které mj. poskytnou zájemcům měření BMI tělesných hodnot a měření hydratace pleti. 

Svou činnost zde představí také Agel Diagnostické centrum s.r.o. sídlící v Novém Jičíně, které poskytuje mamografické vyšetření prsou na svém vsetínském pracovišti ve 3. patře polikliniky Vsetínské nemocnice.

Podcast k prevenci a léčbě - MUDR. Petr Rohlík, Vsetínská nemocnice

Leták ke stažení

 ………………………………………………………………………………………………… 

14. října 2022 dopoledne

DOLNÍ NÁMĚSTNÍ VE VSETÍNĚ - Ukázky samovyšetření prsou na maketě 

POLIKLINIKA VSETÍNSKÉ NEMOCNICE, vstupní hala v 1. patře - Ukázky samovyšetření prsou na maketě - Prezentace Agel Diagnostického centra - Měření BMI tělesných hodnot a hydratace pleti s VZP ČR
…………………………………………………………………………………………………… 

Letošní ročník se nezaměřuje pouze na nádorové onemocnění prsu, ale i na ostatní onkologická onemocnění, která jsou v naší populaci zastoupena nejvíce a kterými jsou ohroženy jak ženy, tak muži. 

Včasným záchytem nemoci je možné předejít jejím vážným následkům, navíc se mnohonásobně zvyšuje pravděpodobnost jejího úplného vyléčení. Určitě není radno podceňovat preventivní prohlídky a vyšetření. Při jakékoliv anomálii, kterou na svém těle zaznamenáme, je na místě okamžitě jednat. 

Součástí informačního letáku, který veřejnost obdrží, jsou informace k doporučené frekvenci preventivních vyšetření a kontakty na zdravotnická zařízení ve Vsetíně, ve kterých je možné vyšetření podstoupit.

Pokud si 14. října uděláte chvilku, dozvíte se více!

 ……………………………………………………………………………………………………. 

Partneři: Kayaku Safety Systems Europe a.s. SPCCH v ČR, ZO ONKO-DUHA Vsetín,  AGEL Diagnostické centrum s.r.o., Vsetínská nemocnice a.s., VZP ČR, Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Město Vsetín 

Další příspěvky

 Ostatní
Ostatní
28. 02. 2020

Je naší milou povinností oznámit Vám spuštění nové webové prezentace naší společnosti. Snažili jsme se, abyste veškeré potřebné informace našli na co nejméně kliknutí a pokud možno, aby Vás procházení webu bavilo.

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
23. 06. 2019

Šest odvážlivců z řad našich zaměstnanců tvořilo Kayaku tým na Spartan Race na Dolní Moravě.

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
20. 12. 2020

Bezpečné prožití Vánoc a šťastný rok 2021

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
26. 06. 2020

Slavnostní vyhlášení projektu Příběhy našich sousedů

Číst více