LOADING....!!!!!

Den pro růžovou stužku - 8. ročník

Přidejte se! Vyrazte v pátek 14. 10. 2022 v růžové!

Karcinom prsu je v dnešní době často diskutovaným tématem. A přesto, nebo možná právě proto, se najde spousta žen, které mají strach se jím zabývat a pravidelně své tělo kontrolovat, snad z obav z pozitivního nálezu. To je ale velmi riskantní přístup. 

Cílem kampaně Den pro růžovou stužku je zdůraznit význam zdravého životního stylu, pravidelných kontrol u lékaře (gynekologické prohlídky, vyšetření mamografem) a především pravidelných každoměsíčních samovyšetření prsou, která lze provádět v domácím prostředí a zvládne je každá žena.

Aby byla tato vyšetření účinná, je potřeba je provádět správně. Proto členky ZO ONKO-DUHA Vsetín spolu se studentkami Střední zdravotnické školy ve Vsetíně nabízí 14. října 2022 v dopoledních hodinách na Dolním náměstí ve Vsetíně a v 1. patře polikliniky Vsetínské nemocnice ukázky samovyšetření prsou na maketě. Spolu s výkladem budou rozdávat drobný dárek a letáček s podrobným návodem, jak správně samovyšetření prsou provádět. 

Na poliklinice budou dále veřejnosti k dispozici zástupkyně Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, které mj. poskytnou zájemcům měření BMI tělesných hodnot a měření hydratace pleti. 

Svou činnost zde představí také Agel Diagnostické centrum s.r.o. sídlící v Novém Jičíně, které poskytuje mamografické vyšetření prsou na svém vsetínském pracovišti ve 3. patře polikliniky Vsetínské nemocnice.

Podcast k prevenci a léčbě - MUDR. Petr Rohlík, Vsetínská nemocnice

Leták ke stažení

 ………………………………………………………………………………………………… 

14. října 2022 dopoledne

DOLNÍ NÁMĚSTNÍ VE VSETÍNĚ - Ukázky samovyšetření prsou na maketě 

POLIKLINIKA VSETÍNSKÉ NEMOCNICE, vstupní hala v 1. patře - Ukázky samovyšetření prsou na maketě - Prezentace Agel Diagnostického centra - Měření BMI tělesných hodnot a hydratace pleti s VZP ČR
…………………………………………………………………………………………………… 

Letošní ročník se nezaměřuje pouze na nádorové onemocnění prsu, ale i na ostatní onkologická onemocnění, která jsou v naší populaci zastoupena nejvíce a kterými jsou ohroženy jak ženy, tak muži. 

Včasným záchytem nemoci je možné předejít jejím vážným následkům, navíc se mnohonásobně zvyšuje pravděpodobnost jejího úplného vyléčení. Určitě není radno podceňovat preventivní prohlídky a vyšetření. Při jakékoliv anomálii, kterou na svém těle zaznamenáme, je na místě okamžitě jednat. 

Součástí informačního letáku, který veřejnost obdrží, jsou informace k doporučené frekvenci preventivních vyšetření a kontakty na zdravotnická zařízení ve Vsetíně, ve kterých je možné vyšetření podstoupit.

Pokud si 14. října uděláte chvilku, dozvíte se více!

 ……………………………………………………………………………………………………. 

Partneři: Kayaku Safety Systems Europe a.s. SPCCH v ČR, ZO ONKO-DUHA Vsetín,  AGEL Diagnostické centrum s.r.o., Vsetínská nemocnice a.s., VZP ČR, Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Město Vsetín 

Další příspěvky

 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
13. 04. 2018

Soutěž v japonském mluveném a psaném projevu.  

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
30. 04. 2020

Do květnové výzvy Do práce na kole se přihlásilo 22 zaměstnanců Kayaku.

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
11. 10. 2018

4. ročník kampaně zaměřené na prevenci nádorového onemocnění prsu se uskutečnilo 12.10.2018 ve Vsetíně.

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
21. 02. 2023

Postřehy zaměstnanců ze služební cesty do Japonska

Číst více