LOADING....!!!!!

JAPONSKÝ DEN NA PŘÍMĚSTSKÉM TÁBOŘE KNIHOVNY

Vsetínskou knihovnu zaplnily sushi, origami, katakana a kimona.

Sushi, origami, katakana a kimona zaplnily vsetínskou knihovnu 


V úterý 7. srpna 2018 se v Masarykově veřejné knihovně Vsetín odehrál prázdninový Japonský den, který si užily jak děti z příměstského tábora pořádaného knihovnou, tak i mnoho dalších zájemců z řad veřejnosti. O program se postarali zaměstnanci a příznivci firmy Kayaku Safety Systems Europe a.s., partnera akce. Hlavní průvodkyní byla Mgr. Renata Jaroščáková, která několik let žije v Japonsku. Svým poutavým vyprávěním, promítáním videa a zajímavou formou kvízu seznámila děti s životem v této zemi - pohovořila o tom, jak to funguje v japonských školách, představila japonskou kulturu, zvyky a tradice. Účastníci si mohli s pomocí rodilé Japonky, paní Ikematsu, vytvořit origami, napsat své jméno katakanou, vyzkoušet si jíst hůlkami a nebo si zatancovat tradiční japonský tanec OBON. Nabízel se (proti tradici) mírně ochucený japonský zelený čaj a bylo možné ochutnat tradiční japonské speciality a pamlsky, pro odvážné hůlkami. Nechyběl ani workshop na výrobu sushi, který se setkal s opravdu velkým zájmem veřejnosti.

„Bylo to super a čaj byl výborný. Dostali jsme spoustu dárečků“, podělil se o své dojmy Matyáš (7 let). Navázala na něj Julie (9 let): „Nejvíc se mi líbila příprava sushi, které bylo výborné, doufám, že ho začneme dělat i doma. Také jsem si vyrobila krásného origami jeřába“. 

V improvizovaném fotokoutku se děti díky kostýmům, rekvizitám a líčení mohly proměnit v malé geiši a samuraje.

„Původní myšlenka spolupráce se vsetínskou knihovnou byla přiblížit veřejnosti japonskou kulturu a zvyky prostřednictvím klasických přednášek a workshopů. Letos jsme program rozšířili a svou pozornost tentokrát zaměřeli především na ty nejmenší. Děti, které se Japonského dne zúčastnily, se měly možnost dozvědět spoustu zajímavostí o zemi vycházejícího slunce a věřím, že si odnesly nespočet nových zážitků. Mile mne také překvapil zájem veřejnosti o vlastní tvorbu a degustaci sushi. Dle spokojených úsměvů si troufám říci, že se akce setkala s velmi pozitivními ohlasy“, zhodnotila Japonský den Ing. Lenka Ondruchová, zástupkyně partnera akce Kayaku Safety Systems Europe a.s.


Zdroj: Tisková zpráva Masarykovy veřejné knihovny Vsetín

Další příspěvky

14. 03. 2018

Veletrh pracovních příležitostí na Univerzitě Pardubice

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
19. 04. 2021

KSE vyplácí roční bonus

Číst více
16. 10. 2019

11. říjen patřil na Vsetínsku kampani zaměřené na prevenci nádorového onemocnění prsu

Číst více
11. 03. 2019

Svěřenci tradičního karate SKP Vsetín sbírali ocenění v anketě Sportovec roku 2018.  

Číst více