LOADING....!!!!!

JAPONSKÝ DEN NA PŘÍMĚSTSKÉM TÁBOŘE KNIHOVNY

Vsetínskou knihovnu zaplnily sushi, origami, katakana a kimona.

Sushi, origami, katakana a kimona zaplnily vsetínskou knihovnu 


V úterý 7. srpna 2018 se v Masarykově veřejné knihovně Vsetín odehrál prázdninový Japonský den, který si užily jak děti z příměstského tábora pořádaného knihovnou, tak i mnoho dalších zájemců z řad veřejnosti. O program se postarali zaměstnanci a příznivci firmy Kayaku Safety Systems Europe a.s., partnera akce. Hlavní průvodkyní byla Mgr. Renata Jaroščáková, která několik let žije v Japonsku. Svým poutavým vyprávěním, promítáním videa a zajímavou formou kvízu seznámila děti s životem v této zemi - pohovořila o tom, jak to funguje v japonských školách, představila japonskou kulturu, zvyky a tradice. Účastníci si mohli s pomocí rodilé Japonky, paní Ikematsu, vytvořit origami, napsat své jméno katakanou, vyzkoušet si jíst hůlkami a nebo si zatancovat tradiční japonský tanec OBON. Nabízel se (proti tradici) mírně ochucený japonský zelený čaj a bylo možné ochutnat tradiční japonské speciality a pamlsky, pro odvážné hůlkami. Nechyběl ani workshop na výrobu sushi, který se setkal s opravdu velkým zájmem veřejnosti.

„Bylo to super a čaj byl výborný. Dostali jsme spoustu dárečků“, podělil se o své dojmy Matyáš (7 let). Navázala na něj Julie (9 let): „Nejvíc se mi líbila příprava sushi, které bylo výborné, doufám, že ho začneme dělat i doma. Také jsem si vyrobila krásného origami jeřába“. 

V improvizovaném fotokoutku se děti díky kostýmům, rekvizitám a líčení mohly proměnit v malé geiši a samuraje.

„Původní myšlenka spolupráce se vsetínskou knihovnou byla přiblížit veřejnosti japonskou kulturu a zvyky prostřednictvím klasických přednášek a workshopů. Letos jsme program rozšířili a svou pozornost tentokrát zaměřeli především na ty nejmenší. Děti, které se Japonského dne zúčastnily, se měly možnost dozvědět spoustu zajímavostí o zemi vycházejícího slunce a věřím, že si odnesly nespočet nových zážitků. Mile mne také překvapil zájem veřejnosti o vlastní tvorbu a degustaci sushi. Dle spokojených úsměvů si troufám říci, že se akce setkala s velmi pozitivními ohlasy“, zhodnotila Japonský den Ing. Lenka Ondruchová, zástupkyně partnera akce Kayaku Safety Systems Europe a.s.


Zdroj: Tisková zpráva Masarykovy veřejné knihovny Vsetín

Další příspěvky

15. 05. 2019

Kayaku popřálo svým zaměstnankyním ke Dni matek  

Číst více
 Ostatní
Ostatní
28. 06. 2021

Moravian Wallachia Classic - 1. ročník závodů veteránů na Moravě 

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
24. 09. 2021

V pátek 24. září jsme uklízeli 

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
21. 05. 2021

Ve spolupráci se ŠKODA AUTO jsme pro naše zaměstnance připravili mimořádnou nabídku v podobě 11 - 15% slevy na vybrané modely ŠKODA.

Číst více