LOADING....!!!!!
Logo KSE
více
CELOZÁVODNÍ DOVOLENÁ VE DNECH 19.7. - 30.7.2021
Více zavřít

VSETÍNSKÉ DNY BEZPEČNOSTI

Celotýdenní akce Dny bezpečnosti na Vsetíně podporované společností INDET SAFETY SYSTEMS a.s. vyvrcholily v pátek 18. května na Doním náměstí.

Město Vsetín společně s firmou INDET SAFETY SYSTEMS a.s., BESIPEM a dalšími partnery připravilo pro občany Dny bezpečnosti na Vsetíně. Jejich součástí byla výtvarná soutěž pro základní a mateřské školy Silnice není hřiště, přednáška v knihovně na téma Senior v dopravě, promítání krátkých spotů „Děláš to taky“ před hlavními projekcemi v kině Vatra a především stěžejní akce Den bezpečnosti, která v pátek 18. května nabídla na Dolním náměstí nabytý celodenní program. 

Zájemcům o stánek ISS byly zodpovězeny dotazy ohledně činnosti ISS. Mohli se dozvědět podrobnější informace o našich výrobcích, jejichž umístění bylo možno zhlédnout v řezech automobilu Škoda Kodiaq, který předváděla společnost ŠKODA AUTO a.s.

Návštěvníci měli příležitost prohlédnout si vystavené vozy Škoda Kodiaq Scout a Karoq, prezentované firmou SAMOHÝL MOTOR a.s.. Na simulátoru nárazu pak mohli na vlastní kůži pocítit, co se stane při čelním nárazu do překážky v rychlosti 30 km/h. Otočný simulátor naopak simuloval přetočení auta na střechu. Oba simulátory, včetně moto trenažerů a soutěžních aktivit pro děti, připravil BESIP tým. Koordinátor BESIP pro Zlínský kraj navíc pro dětské i dospělé zájemce připravil překážkovou jízdu zručnosti. Co se týká simulace nerovnosti terénu, nechyběla ani pumptracková dráha, kterou si mohli vyzkoušet i ti nejmenší.

Informace o používání ochranných pomůcek a o možnostech zabezpečení jízdních kol proti krádeži poskytla Městská policie Vsetín a Český červený kříž spolu se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje zase radil, jak postupovat při ošetření zraněných.

Velkým lákadlem byla dvojí ukázka zásahu integrovaného záchranného systému při vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Po celý den si mohli návštěvníci prohlédnout vydařené výtvarné práce školkáčků a školáků, kteří byli za svou píli obdarováni zajímavými cenami. Bohatý odpolední program vyvrcholil losováním soutěžního kvízu ISS. 12 spokojených výherců se poté spolu s ostatními mohlo nerušeně oddávat libým tónům pražského písničkáře Pokáč, který zdařilou akci zakončil.  

Místostarostka Vsetína, paní Simona Hlaváčová, akci zhodnotila slovy: „Den bezpečnosti si nenechalo ujít více než 700 lidí, což nám jen potvrdilo, že mají občané o toto téma zájem, a my budeme chtít i nadále pokračovat v organizaci podobných akcí.“ Paní místostarostka vyjádřila svůj dík i naší firmě: „Velké poděkování patří společnosti INDET SAFETY SYSTEMS a.s., a to nejen za finanční, ale zároveň i organizační pomoc při přípravě prvního ročníku akce. Děkuji také ostatním zapojeným organizacím a integrovanému záchrannému systému, protože rovněž bez jejich přispění by Dny bezpečnosti na Vsetíně nemohly vzniknout.“ 

Prezident INDET SAFETY SYSTEMS a.s. pan Shinji Ichikawa okomentoval: „Vážíme si toho, že můžeme být součástí osvětové akce tohoto typu a také jsme velmi rádi, že se podařilo na Vsetíně vůbec poprvé zajistit účast Besip týmu a Škody Auto. Vývoj v oblasti bezpečnostních systémů v automobilech, potažmo bezpečnostních prvků, které vyrábíme, se dynamicky vyvíjí směrem ke zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu. Ani sebelepší bezpečnostní prvky však nemohou nahradit lidský faktor, proto si touto cestou dovolujeme apelovat na všechny, aby byli na cestách ohleduplní a dodržovali stanovená pravidla. To je vlastně poselstvím celé této akce“.

Další příspěvky

25. 06. 2019

Vsetínskou nemocnici navštívilo 21. června 2019 na pět set žáků základních škol. Kayaku byla u toho.

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
26. 03. 2020

Vedení společnosti se po důkladné analýze objednávek, skladových zásob a rozpracované výroby rozhodlo přerušit na 2 týdny výrobu ve většině svých provozů. 

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
20. 04. 2020

Provoz v naší firmě je omezen na další dva týdny.

Číst více
25. 01. 2018

Nový rok přináší změny i ve vedení společnosti.

Číst více