LOADING....!!!!!

62. ročník (Kaizen) A3 Konference

Postřehy zaměstnanců ze služební cesty do Japonska

V listopadu se v japonském Tokiu konal 62. ročník zlepšovatelské konference, kterou pořádá naše mateřská společnost Nippon Kayaku (NK) za účelem sdílení informací z oblasti zlepšování procesů.

Potkávají se zde zástupci z dceřiných společností NK, ať už z pyrotechnického, chemického, ale také zemědělského nebo zdravotnického průmyslu. Za KSE byli vysláni 3 členové ve složení Jakub Škarpa (Zlepšování procesů), Štěpán Pisklák (Enginering) a Jiří Martinek (Rozvoj jakosti) s prezentací popisující úpravy ve výrobě SPR8.


Cesta nám zabrala přibližně 30 hodin. Po příletu jsme se dopravili místní dopravou do města Himeji, kde je umístěn výrobní závod naší sesterské firmy. Ten jsme si měli možnost následující den prohlédnout.  Viděli jsme výrobu GG, MGG, GTMS, byly nám představeny také další provozy včetně nových skladů. Naši japonští kolegové nás seznámili s kroky, které uskutečnili ke snížení nákladů provozu a zvýšení efektivity výroby. Bylo velmi zajímavé vidět výrobní postupy v jiných podmínkách.

Konference probíhala v Tokiu, kde bylo výrazně rušněji než v Himeji, ale ten ohromný počet obyvatel, klid, čistota a ochota místních nás nepřestávaly překvapovat. Z návyků, jako např. kde je konec řady, kam patří obal od svačiny, jak se zachovat, když nás někdo poprosí o radu, bychom si opravdu měli vzít příklad, žilo by se nám mnohem lépe.

Hlavním dnem celé akce byly prezentace všech týmů, které probíhaly 17. listopadu (symbolicky v Den boje za svobodu a demokracii).

Naši prezentaci jsme rozdělili na dvě hlavní části. První popisovala systém aplikace změn v KSE, jako např. tematické úkoly produktových týmů, nedávné aktivity skupiny zlepšování procesů při hledání možných úspor, nebo také systém podávání zlepšovacích návrhů. V druhé části jsme prezentovali snížení zmetkovitosti na sestavovací lince při výrobě vyvíječe plynu.

Poslední den před večerním odletem domů jsme měli volnou chvilku, kterou jsme věnovali návštěvě nejhezčích míst ve čtvrti Asakusa v Tokiu, jakými jsou starověký budhistický chrám Senso-ji, telekomunikační věž Tokyo Sky Tree (634 m), jež je nejvyšší stavbou Japonska, a také, pro nás neuvěřitelnou, nejrušnější křižovatku na světě zvanou „Shibuya crossing“, kde najednou přechází až 3000 lidí. Čas ubíhal rychle a nezbylo, než se přesunout na Haneda airport, kde na nás čekal 14-ti hodinový let zpět domů.

Vrátili jsme se poměrně vyčerpaní a unavení, ale plní nadšení z nových zážitků z tak jiné země, jakou Japonsko je.

Rádi bychom jménem celé výpravy poděkovali vedení společnosti za příležitost toto zažít. Velmi oceňujeme, že tato možnost se otevírá každému pracovníkovi KSE.

Zlepšování má význam!

Za zlepšovatelský tým Štěpán Pisklák, Jakub Škarpa, Jiří Martinek

Další příspěvky

 Život v KSE
Život v KSE
04. 12. 2019

KAIZEN KONFERENCE – JAPONSKO, aneb ze skladu až do Japonska  

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
02. 07. 2018

!!! V RANNÍCH HODINÁCH DNE 2.7.2018 DOŠLO K POLITOVÁNÍHODNÉ NEHODĚ V PYROTECHNICKÉM PROVOZU FIRMY KAYAKU SAFETY SYSTEMS EUROPE A.S. V PROVOZOVNĚ JABLŮNKA !!!  

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
04. 06. 2019

Vsetínská florbalová přípravka na turnaji v Ostravě

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
20. 03. 2020

Zaměstnanci, návštěvy i všichni obchodní partneři musí dodržovat stanovená pravidla!

Číst více