LOADING....!!!!!

Vánoční zvyky v Kayaku

Zajímá Vás, jak tráví Vánoce v Japonsku, Mexiku či Malajsii?

O českých vánočních tradicích toho víme spoustu. Napadlo nás ale zeptat se našich kolegů, jak tráví Vánoce oni ve svých rodných zemích. 


VÁNOCE V JAPONSKU

Díky rozdílům v kulturních a náboženských zvyklostech Čechů a Japonců je patrné, že také způsob, jakým tyto dvě odlišné kultury tráví Vánoce je rozdílný.

Japonci mají například tendenci trávit Vánoce spíše v párech, než se svými rodinami. Na Štědrý večer jsou města plná zamilovaných párů a všude se konají vánoční akce (prodeje, koncerty, světelné výzdoby, ..). Po denním rande je běžné povečeřet v příjemné restauraci. Způsob, jakým se na Vánoce Japonci stravují, je také velmi odlišný. Velmi často navštěvují KFC, kde si dají speciální KFC kyblík (kuře namísto ryby nebo krocana) a vánoční koláč. Byl jsem trochu překvapený, že v České republice nejsou na Štědrý večer KFC přeplněná.

Vánoce jsou specifickým časem jak pro Čechy, tak také pro Japonce.

Veselé Vánoce!

Shinya Sato, specialista oddělení podnikového plánování Kayaku Safety Systems Europe

VÁNOCE V MEXIKU

Vánoce a Silvestr jsou v Mexiku dny, které spolu rodiny tráví pohromadě. Rodiny se scházejí na štědrovečerní a silvestrovskou večeři. Obvykle se podává krocan, tamales (pozn. mexický pokrm) nebo hovězí pečínka. Záleží na dané oblasti. A samozřejmě nesmí chybět jablečný salát, který je jedním z typických dezertů těchto svátků. Kromě společných rodinných večeří oslavujeme modlitbami a poděkováním narození Ježíška a vyměňujeme si dárky. O půlnoci se pak všichni obejmeme a pokračujeme v oslavách až do ranních hodin. O silvestrovské půlnoci sníme každý 12 hrozen a popřejeme si do dalšího roku. Současně opékáme, objímáme se a rozbíjíme piñaty* se sladkostmi, abychom přivítali nový rok.

*Zdroj Wikipedie: Piñata je uzavřená nádoba, buď keramická nebo papírová, obalená staniolem, také pestrobarevným papírem a různými třásněmi a rohy, jež dávají nádobě tvar připomínající hvězdici, resp. ježka. (Ovšem existují i jiné tvary, např. různá zvířata.) Visí na dlouhém provazu, za který se popotahuje tak, aby se neustále pohybovala. Na různých oslavách pak děti se zavázanýma očima do piñat tlučou dlouhými tyčemi, aby jim z nich po rozbití vypadly různé sladkosti nebo hračky.

Andrea Alejandra Garza Rodriguez, Kayaku Safety Systems de Mexico


VÁNOCE V MALAJSII

Křesťané v Malajsii také slaví Vánoce společně se svými rodinami a přáteli. Společně obědvají, večeří, dávají si dárky, zpívají a odpočívají.  Někteří se chodí pomodlit na Štědrý den do kostela. Hodně relaxují, aby načerpali sílu oslavit Vánoce přesně o půlnoci. Obdarovávají se různými způsoby, nejčastěji dávají členům své rodiny a blízkým přátelům dárky zabalené v papíru.  Vánoce jsou pro ně dnem radosti a štěstí.

Nur Zahidah Mohd Dzahrim, Kayaku Safety Systems Malaysia 


VÁNOCE V ČESKU

Z fotografií výrobků našich zaměstnanců si ještě připomeňme, jak krásné mohou být tradiční české výrobky.  Další příspěvky

 Život v KSE
Život v KSE
23. 06. 2021

Pomáháme pohybem - naši zaměstnanci mohou získat až 50 tis. Kč pro charitu.

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
20. 08. 2020

Ministryně práce a sociálních věcí Dipl.–Pol. Jana Maláčová, MSc. se zajímala o dění ve firmě

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
20. 12. 2020

Bezpečné prožití Vánoc a šťastný rok 2021

Číst více
 Ostatní
Ostatní
28. 02. 2020

Je naší milou povinností oznámit Vám spuštění nové webové prezentace naší společnosti. Snažili jsme se, abyste veškeré potřebné informace našli na co nejméně kliknutí a pokud možno, aby Vás procházení webu bavilo.

Číst více