LOADING....!!!!!
Logo KSE
více
Celozávodní dovolená 15. - 28.7.
Více zavřít

Den pro růžovou stužku

Kampaň zaměřená na prevenci nádorového onemocnění prsu  - 7. ročník

Kampaň s názvem Den pro růžovou stužku připadá na 15. října.Tento den je současně Mezinárodním dnem pro zdravá prsa. Cílem kampaně je zdůraznit význam zdravého životního stylu, pravidelných kontrol u lékaře (gynekologické prohlídky a vyšetření mamografem) a především pravidelných každoměsíčních samovyšetření prsou, které lze provádět v domácím prostředí a zvládne ho každá žena. Aby bylo toto vyšetření účinné, je ho potřeba provádět správně.

Proto vám budou v pátek 15. 10. 2021 již sedmým rokem k dispozici členky ZO ONKO-DUHA Vsetín spolu se studentkami Střední zdravotnické školy ve Vsetíně, které budou správnou techniku samovyšetření demonstrovat na maketách. Potkáte je v dopoledních hodinách před Turistickým informačním centrem Vsetín a před vstupem do lékárny na poliklinice Vsetínské nemocnice.

Spolu s výkladem obdržíte také drobný dárek a letáček s podrobným návodem, jak správně samovyšetření provádět. Letáčky naleznete rovněž v lékárnách a čekárnách gynekologickým ambulancí. V ulicích města Vsetín, Valašské Meziříčí a přilehlých obcích potkáte členky ZO OKNKO-DUHA Vsetín, které budou letáčky s dárečky všem zájemcům předávat.

15:30 – 16:30 hodin - Beseda s lékaři v kině Vatra

Následovat bude beseda s lékaři, která proběhne 15. 10. 2021 od 15:30 hodin ve vsetínském kině Vatra. Hlavními hosty budou chirurg Vsetínské nemocnice MUDr. Petr Rohlík a lékařka mamografického centra ve Vsetíně MUDr. Pavla Opělová. Dále bude posluchačům představena činnost organizace ZO ONKO-DUHA Vsetín v podání její předsedkyně Mgr. Marie Novosadové, a také činnost Agel Daignostického centra s.r.o. Jičín, které provozuje mamografické centrum ve Vsetíně.

Využijte jedinečnou příležitost doplnit si potřebné informace o dané problematice od odborníků a také pacientů, kteří toto onemocnění prodělali. Dozvíte se, co obnáší vyšetření mamografem, jaký je postup v případě podezření na nádor a jaké jsou nejnovější metody léčení. 

Nečekejte návod, jak zaručeně zabránit vzniku nádorového onemocnění. Co vám však beseda nabízí, je spousta užitečných informací, které vám mohou pomoci odbourat vaše obavy z této nemoci. Můžete tak pomoci nejen sobě, ale třeba i vašim příbuzným a známým, na kterých vám záleží.

17:00 – kino Vatra: DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA

Na besedu bude navazovat celovečerní film s názvem Deníček moderního fotra. Začátek promítání v kině Vatra je v 17 hodin a vstup je pro účastníky besedy zdarma.

Pokud chcete přijít pouze na film, jste rovněž vítáni. Vstupné bude činit 50 Kč a výtěžek ze vstupného poputuje onkologickým pacientům, členům ZO ONKO-DUHA Vsetín.

 Plakát k akci:

Nezanedbávejte vyšetření z důvodu obav z pozitivního nálezu! Právě včasné odhalení nádoru je nejlepší cestou k uzdravení!    

 

 „V České republice rakovinou ročně onemocní bezmála 100 tisíc obyvatel. Pokud se onemocnění podchytí včas a pacient se začne léčit, je to dobrá cesta k uzdravení a snížení smutných čísel ze statistiky. Město Vsetín vítá osvětovou činnost spolku ZO ONKO-DUHA Vsetín a podporuje ho v jeho krocích v rámci prevence onkologických onemocnění“, říká místostarostka Vsetína, paní Simona Hlaváčová. „Vážím si dlouholeté činnosti spolku a také spolupráce firmy Kayaku Safety Systems Europe a.s. na projektu Den pro růžovou stužku. Projdete-li se 15. října 2021 večerním Vsetínem, uvidíte růžově zářící kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento akt je projevem podpory jak samotného projektu, tak také všech, kdo se zákeřnou nemocí bojují“, uvedla Simona Hlaváčová.

 

PODPOŘTE NÁS A VYRAZTE V PÁTEK 15.10. DO PRÁCE, NA NÁKUP, ČI NA PROCHÁZKU V RŮŽOVÉ.

 

Vstup do kina Vatra a pohyb po kině je umožněn pouze s vhodnou ochranou dýchacích cest (vyjma konzumace občerstvení) a po předložení některého z potvrzení platného ke dni konání akce (potvrzení o negativním výsledku PCR testu ne staršího 7 dní nebo POC antigenního testu ne staršího 72 hodin – vlastní samotest na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 může být proveden ve foyer kina za dohledu organizátorů akce, nebo po předložení potvrzení o očkování na COVID-19, přičemž od poslední dávky vakcíny proběhlo min. 14 dní, nebo potvrzení o onemocnění COVID-19 prodělaném v posledních 180 dnech.) Je nutno použít dezinfekci a dodržovat stanovené rozestupy.

 

Organizátoři si vyhrazují právo zrušení akce v případě nepříznivých podmínek spojených s vývojem COVID-19 a v souvislosti s aktuálními vládními nařízeními.


Projekt realizuje:
ZO ONKO-DUHA Vsetín
Kayaku Safety Systems Europe a.s.

Partneři projektu:

Vsetínská nemocnice, Agel Diagnostické centrum, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dům kultury Vsetín, město Vsetín, Masarykovo gymnázium, SZŠ a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín


Další příspěvky

 Ostatní
Ostatní
14. 04. 2022

Přejeme všem zaměstnancům i obchodním partnerům příjemně prožité velikonoční svátky.

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
06. 10. 2020

Den pro růžovou stužku - kampaň zaměřená na prevenci nádorového onemocnění prsu

Číst více
 Ostatní
Ostatní
28. 06. 2021

Moravian Wallachia Classic - 1. ročník závodů veteránů na Moravě 

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
20. 09. 2019

KSE uspořádala pro své zaměstnance a jejich rodiny odpoledne plné zábavy.

Číst více