LOADING....!!!!!
Logo KSE
více
Náborový bonus
Více zavřít

Den pro růžovou stužku

Den pro růžovou stužku - kampaň zaměřená na prevenci nádorového onemocnění prsu

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a současným vládním opatřením v době nouzového stavu jsme byli nuceni veškeré aktivity ohledně kampaně Den pro růžovou stužku ZRUŠIT. Plánovaná distribuce letáčků s podrobným postupem k samovyšetření byla odložena na neurčito. 

Přesto bychom vás rádi vyzvali, abyste nám pomohli kampaň podpořit tím, že si ve čtvrtek 15. 10. 2020  oblečete něco růžového. I tímto malým gestem se můžete připojit ke všem, kterým není otázka zdraví lhostejná, což v dnešní koronavirové době platí dvojnásob.

Den pro růžovou stužku = kampaň zaměřená na prevenci nádorového onemocnění prsu

Cílem kampaně je šířit povědomí o prevenci vzniku nádorového onemocnění. Klade důraz na zdravý životní styl, pravidelné kontroly u lékaře (gynekologické prohlídky a vyšetření mamografem) a především na pravidelné každoměsíční samovyšetření prsou, které lze provádět v domácím prostředí a zvládne ho každá žena. Aby bylo toto vyšetření účinné, je ho potřeba provádět správně.

13. 10. 2020 - beseda s lékaři v knihovně - ZRUŠENO Z DŮVODU NOUZOVÉHO STAVU VYHLÁŠENÉHO VLÁDOU ČR

Letos je Den pro růžovou stužku naplánován na čtvrtek 15. října, který je současně Mezinárodním dnem pro zdravá prsa. Této aktivitě měla předcházet beseda v Masarykově veřejné knihovně Vsetín, která byla naplánována na úterý 13. října v 17 hodin. Hlavními hosty měli být chirurg Vsetínské nemocnice MUDr. Petr Rohlík, lékařka mamografického centra AGEL Diagnostické centrum, pracoviště Vsetín MUDr. Ivana Vávrová a předsedkyně ZO ONKO-DUHA Vsetín Mgr. Marie Novosadová

Besedu jsme však byli nuceni z důvodu vládních opatření proti šíření COVID-19 zrušit. 


15. 10. 2020  - ukázky techniky samovyšetření - ZRUŠENO

Ve čtvrtek 15. října, na který připadá Mezinárodní den pro zdravá prsa, byly členky ZO ONKO-DUHA Vsetín spolu se studentkami Střední zdravotnické školy ve Vsetíně připraveny předvádět techniku samovyšetření prsou na maketě. Tak jako v předchozích ročnících bylo naplánováno před Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín a ve vstupu na polikliniku Vsetínské nemocnice uspořádat ukázky samovyšetření spolu s distribucí letáčků ke kampani, zaměřenými právě na správnou techniku samovyšetření. Vzhledem k aktuálnímu vývoji koronavirové epidemie jsme byli nuceni tyto aktivity zrušit. Letáčky však budou v rámci možností předány do lékáren a čekáren gynekologických ambulancí. Rovněž musela být zrušena distribuce letáčků s drobným dárkem v ulicích města a v přilehlých obcích. Věříme, že veřejnost tento krok pochopí, a projekt i nadále podpoří např. tím, že si připomene potřebu samovyšetření. 

Nezanedbávejte vyšetření z důvodu obav z pozitivního nálezu! Právě včasné odhalení nádoru je nejlepší cestou k uzdravení!     

Předsedkyně ZO ONKO-DUHA Vsetín paní Marie Novosadová nabádá, aby občané nezanedbávali vyšetření z důvodu obav z pozitivního nálezu. Dle jejích slov: „ je právě včasné odhalení nádoru nejlepší cestou k uzdravení“.

 „V České republice rakovinou ročně onemocní bezmála 100 tisíc obyvatel. Pokud se onemocnění podchytí včas a pacient se začne léčit, je to dobrá cesta k uzdravení a snížení smutných čísel ze statistiky. Město Vsetín vítá osvětovou činnost spolku ZO ONKO-DUHA Vsetín a podporuje ho v jeho krocích v rámci prevence onkologických onemocnění“, říká místostarostka Vsetína, paní Simona Hlaváčová. „Vážím si dlouholeté činnosti spolku a také spolupráce firmy Kayaku Safety Systems Europe a.s. na projektu Den pro růžovou stužku. Projdete-li se 15. října 2020 večerním Vsetínem, uvidíte růžově zářící kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento akt je projevem podpory jak samotného projektu, tak také všech, kdo se zákeřnou nemocí bojují“, uvedla Simona Hlaváčová. 


PODPOŘTE NÁS TAKÉ, A VYRAZTE VE ČTVRTEK 15.10. DO PRÁCE, NA NÁKUP, ČI NA PROCHÁZKU V RŮŽOVÉ BARVĚ NEBO S RŮŽOVÝM DOPLŇKEM. 


Plakát ke stažení naleznete zde.

Partneři akce:

Další příspěvky

 Život v KSE
Život v KSE
16. 12. 2021

Vánoční zdravice senior manažera pro administrativní divizi

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
02. 09. 2022

Hledáme zaměstnance do oddělení výroby a kvality

Číst více
 Život v KSE
Život v KSE
26. 03. 2020

Vedení společnosti se po důkladné analýze objednávek, skladových zásob a rozpracované výroby rozhodlo přerušit na 2 týdny výrobu ve většině svých provozů. 

Číst více
 Pomoc a podpora
Pomoc a podpora
15. 09. 2020

Přidejte se k nám a pojďme společně uklízet Česko!  Už zbývá jen několik dnů a stále nás není dostatek. 

Číst více