LOADING....!!!!!

NIHONGO BENRON TAIKAI

Soutěž v japonském mluveném a psaném projevu.  

14. 4. 2018 se v Praze konal 42. ročník soutěže v japonském mluveném projevu Nihongo Benron Taikai a proběhlo také vyhlášení vítězů soutěže v psaném japonském projevu. 

Soutěží se ve třech kategoriích - začátečníci, středně pokročilí a pokročilí. Soutěžící se svými příspěvky na rozličná témata související s japonštinou, japonskou kulturou a dalšími zálibami či sny snaží zaujmout publikum a přesvědčit odbornou porotu o svých dovednostech. K pravidlům soutěže: 

1. Soutěž v mluveném projevu 

Soutěžící ve 2 (začátečníci) a 4 minutách pohovoří v japonštině o svých zkušenostech, zážitcích a názorech v rámci tématu, které si sami zvolí. Po každém projevu následuje několik otázek k přednesenému textu, které položí japonský rodilý mluvčí. Správné použití jazyka a poutavost obsahu projevu a odpovědí hodnotí odborná porota. 

U začátečníků je požadavkem, aby celková doba studia japonštiny nepřesáhla 300 hodin, aby neměli předchozí zkušenost se studiem japonštiny v Japonsku a současně od zahájení studia japonštiny nestrávili v Japonsku víc než 3 týdny. V kategorii středně pokročilí je potřeba mít ukončené studium základní gramatiky japonštiny s případnou maximální dobou pobytu v Japonsku 6 měsíců. Požadavek na max. předchozí pobyt v Japonsku u kategorie pokročilí není. 

2. Soutěž v psaném projevu.

Podmínky účasti v kategoriích začátečníci a středně pokročilí a pokročilí jsou stejné jako podmínky soutěže v mluveném projevu. Na rozdíl od soutěže v mluveném projevu nehraje délka předchozího pobytu v Japonsku žádnou roli. Texty jsou posuzovány odbornou i laickou porotou. 

Témata 42. Ročníku soutěže: 

Začátečníci: Co je důležitější, peníze, nebo čas? Vítězné práce na toto téma měly podtitulek „Důležitý je život“ (1. místo) a „Nejdůležitější věc člověk“ (2. místo). 

Středně pokročilí a pokročilí: Co je důležitější, vzdělání, nebo zkušenost? Vítězné práce na toto téma měly podtitulek „Vědomosti, které nejsou psané v knihách“ a „O zkušenostech v životě“. Více na: http://benron.japan.c

Více zde

Další příspěvky

06. 01. 2020

Zprovoznění jídelny pro zaměstnance lokace 4 ve Vsetíně, Bobrky

Číst více
02. 08. 2019

Před 130 lety byl v Ratiboři založen sbor dobrovolných hasičů. Toto úctyhodné výročí oslavili Ratibořané 3. srpna za doprovodu mažoretek, kapely a významných hostů.

Číst více
16. 05. 2019

Zaměstnanci KSE se zapojili do celonárodní sbírky Český den proti rakovině.  

Číst více
17. 04. 2019

KSE spustila nové webové stránky www.karieraKSE.cz  

Číst více