LOADING....!!!!!
Logo KSE
více
Informace o provozu firmy
Více zavřít

NIHONGO BENRON TAIKAI

Soutěž v japonském mluveném a psaném projevu.  

14. 4. 2018 se v Praze konal 42. ročník soutěže v japonském mluveném projevu Nihongo Benron Taikai a proběhlo také vyhlášení vítězů soutěže v psaném japonském projevu. 

Soutěží se ve třech kategoriích - začátečníci, středně pokročilí a pokročilí. Soutěžící se svými příspěvky na rozličná témata související s japonštinou, japonskou kulturou a dalšími zálibami či sny snaží zaujmout publikum a přesvědčit odbornou porotu o svých dovednostech. K pravidlům soutěže: 

1. Soutěž v mluveném projevu 

Soutěžící ve 2 (začátečníci) a 4 minutách pohovoří v japonštině o svých zkušenostech, zážitcích a názorech v rámci tématu, které si sami zvolí. Po každém projevu následuje několik otázek k přednesenému textu, které položí japonský rodilý mluvčí. Správné použití jazyka a poutavost obsahu projevu a odpovědí hodnotí odborná porota. 

U začátečníků je požadavkem, aby celková doba studia japonštiny nepřesáhla 300 hodin, aby neměli předchozí zkušenost se studiem japonštiny v Japonsku a současně od zahájení studia japonštiny nestrávili v Japonsku víc než 3 týdny. V kategorii středně pokročilí je potřeba mít ukončené studium základní gramatiky japonštiny s případnou maximální dobou pobytu v Japonsku 6 měsíců. Požadavek na max. předchozí pobyt v Japonsku u kategorie pokročilí není. 

2. Soutěž v psaném projevu.

Podmínky účasti v kategoriích začátečníci a středně pokročilí a pokročilí jsou stejné jako podmínky soutěže v mluveném projevu. Na rozdíl od soutěže v mluveném projevu nehraje délka předchozího pobytu v Japonsku žádnou roli. Texty jsou posuzovány odbornou i laickou porotou. 

Témata 42. Ročníku soutěže: 

Začátečníci: Co je důležitější, peníze, nebo čas? Vítězné práce na toto téma měly podtitulek „Důležitý je život“ (1. místo) a „Nejdůležitější věc člověk“ (2. místo). 

Středně pokročilí a pokročilí: Co je důležitější, vzdělání, nebo zkušenost? Vítězné práce na toto téma měly podtitulek „Vědomosti, které nejsou psané v knihách“ a „O zkušenostech v životě“. Více na: http://benron.japan.c

Více zde

Další příspěvky

02. 08. 2019

Dětské oddíly sborů dobrovolných hasičů ze Vsetína a okolí se v sobotu 3. srpna sešly na soutěži s názvem „Semetínký střik“.  

Číst více
11. 03. 2019

Svěřenci tradičního karate SKP Vsetín sbírali ocenění v anketě Sportovec roku 2018.  

Číst více
04. 06. 2019

Vsetínská florbalová přípravka na turnaji v Ostravě

Číst více
13. 12. 2018

Pracovní příležitosti pro studenty zlínské UTB.  

Číst více